TATTOO

TATU

TATAU

Tattoo (angl. tetování) je odvozeno od tahitského slova "tatu" nebo "tatau". Provádí se pomocí tetovacího strojku a jehli, která díky rychlému kmitání rovnoměrně vpichuje do potřebné vrstvy kůže speciální barvivo.

Nejstarší zjištěné tetování datujeme asi 3500 let př.n.l., díky nedávno nalezenému mumifikovanému tělu v Alpách. Do Evropy se tetování dostalo až na konci 18. století, oproti východním civilizacím, které ho praktikovaly běžně od 10. století př. n. l.. Tehdejší nástroje byly vyráběné z kostí, dřeva nebo lastur, s jejichž pomocí se namísto jehli vpichovala barva pod kůži.

Tetování se dostává do popředí lidské společnosti teprve několik posledních desítek let. Zatímco dříve mělo význam symbolický a ornamentní, dnešní technologie umožňuje tvořit na kůži pomocí jehly téměř neomezené varianty kreseb, kterým se u těch nejlepších tatérů plnohodnotně může říkat umění.

Tetování je více druhů, jelikož ale v salonu Eklipse provádíme jen dva, následující řádky budou směřovat k nim. První a nejčastěji prováděné tetování je stálé - "permanentní". Je to běžně známé tetování jehlou pod kůži, které nám zůstane, takže bychom se při něm měli ohlížet na základní body.

1. TETOVÁNÍ BY MĚLO BÝT ORIGINÁLNÍ

V tomto ohledu není nic trapnějšího, než přijít do baru, objednat si pivo a při pohledu na vedle sedícího maníka zjistit, že má na rameni stejně běsnícího a zuby cenícího tygra jako vy. Jak dále žít s pocitem, že jsem jen další stejně orazítkovaný tele?

2. TETOVÁNÍ BY MĚLO VYPOVÍDAD NĚCO O VÁS SAMÉM

Jasně, je děsně drsný přijít do salonu a sebemědomě oznámit, že chcete tetování a na dotaz ,,A co to bude?" světácky prohlásit ,,To je jedno, prostě nějaký tetování." Jo, fakt husťárna, tak tam bouchneme další čínsky nudle a jako kreativní chvilku kulturního vyžití k nim i nudle, ne?

3. MÍSTO KAM TETOVAT

Berte v potaz, že některé partie na těle se opotřebovávají mnohem více a proto i kůže se zde obměňuje častěji. Nechat si tetovat růži na patu nebo jméno své lásky na vnitřní stranu prstů může taky dopadnout tak, že brzy bude z Alenky jen lenka. Nežli se necháte tetovat, proberte místo také s tatérem, aby vám žekl, zda je vhodné si dělat tetování na vámi zvolené místo z pohledu léčení například k vašemu zaměstnání.

4. KDY SE NECHAT TETOVAT

Spousta lidí dělá tu chybu, že se nechají tetovat v létě. Léto si každý z nás představuje většinou venku, na sluníčku, u vody, v bazénu, na zahradě, při sportu atd. Jenže s novým tetováním přichází také doba hojení a to s sebou nese základní požadavky na nově potetované partie.

Nevystavovat nové tetování sluníčku! Nejen, že by barva rychle bledla, ale kůže by se obnovovala reakcí na opálení či v nejhorším spálení!

Nekoupat se v přírodních vodách! Každý den si tetování jen lehce v rychlosti večer opláchnout vlažnou vodou.

Udržovat tetování suché a vlhké! Těžko dostojíte této podmínce, půjdete-li se podívat na sobotní soutěž demoličních aut a budete sedět v první řadě.

Nejvhodnější doba pro tetování je tedy v zimě. Jelikož má většina lidí přes zimu o svátkách volno, je chladno a nesvítí nebezpečné sluce, není nic snazšího a příjemnějšího, než si sednou doma, tloustnou po máminčiným cukroví a v klidu si nechat hojit svou kérku.

Druhý způsob tetování spočívá v nanášení tetovací barvy na kůži - henna. Tetování hennou je zcela bezbolestné, je omezené jedním odstínem barviva, nehodí se na detailní obrázky a je nemožné s ním provádět stínování. Doba trvání cca 14-20 dní je závislá na opotřebovávání kůže a mytí. Hlavní výhodou této techniky je nízká cena a možnost si zvolit různé motivy opakovaně na stejné místo.